گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم

نمایش 1–15 از 37 نتیجه

گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم (Helical Gearbox) :

گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم شامل تعدادی چرخدنده هستند که دارای ساختار مارپیچ یا هلیکال می باشند. این چرخدنده ها از دسته چرخدنده های ساده ولی با امتداد پروفیل مورب نسبت به امتداد شفت می باشند. انتقال نیرو در این نوع جعبه دنده ها با توجه به ساختار چرخ دنده های آنها (هلیکال) با حرکت یک نقطه در امتداد سطح دنده انجام می شود. از انواع پرکاربرد این گیربکس ها می‌توان به گیربکس هلیکال ایران و گیربکس هلیکال شریف اشاره کرد.

در این گیربکس ها به علت کاستن صدا و درگیری نرم چرخ دنده ها، در سیستم های انتقال نیرو به کار می روند. همچنین می توانند در دورها و توان های بالاتری نسبت به دنده های ساده استفاده شوند. اساس کار این نوع گیربکس ها بدین شکل می باشد که با کاهش دور باعث افزایش گشتاور در قسمت خروجی می شوند.

گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم (Helical Gearbox)

گیربکس HELICAL چیست؟

این گیربکس ها یکی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین گیربکس ها بشمار می‌روند زیرا ساختار خاصی دارد که در آن ها دو چرخ دنده هلیکال با یکدیگر در ارتباط‌‌‌اند و در خلاف جهت یکدیگر هستند. در این محصول دو چرخ دنده هم زمان با هم در حال کار کردن هستند و یکی از آنها به عنوان محرک و دیگری به عنوان متحرک عمل می‌کنند. در انواع این گیربکس ها می‌توان گیربکس های گوناگونی را نام برد که دور های خروجی بالا و وزن کم را می توانند تحمل کنند.

محدوده گشتاور این گیربکس بین 50 تا 20000 نیوتون‌متر است و در برخی از انواع این گیربکس‌ها که به آن ها اشاره خواهیم کرد بالاتر هم می‌رود.

انواع گیربکس شافت مستقیم

این گیربکس های پرکاربرد به انواع مختلفی از نظر محصول و کاربرد تقسیم می‌شوند.

  • گیربکس هلیکال ایران
  • گیربکس هلیکال شریف
  • گیربکس هلیکال رضایت
  • گیربکس هلیکال پایه دار و فلنج دار
  • گیربکس هلیکال که گلدان خروجی نیز دارد
  • گیربکس هلیکال یک یا چند طبقه

شما میتوانید با اطمینان هر کدام از گیربکس های مورد نظر را خریداری نمایید و کارشناسان گروه صنعتی سدکو پاسخگوی همه سوالات شما می باشد.

قبل از خرید حتما با ما مشاوره کنید.

اطلاعات بیشتر ...