فروشگاه تخصصی تجهیزات صنعتی

الکتروموتور

نمایش 12 20 24

الکتروموتور ایرانی (56)

الکتروموتور ترمزدار (1)

الکتروموتور تک فاز (8)

الکتروموتور خارجی و وارداتی (اروپا و آمریکایی) (154)

الکتروموتور دو سرعته (1)

الکتروموتور دی سیDC Electric motor (1)

الکتروموتور سه فاز (202)

الکتروموتور ضد انفجار (9)

الکتروموتور معمولی (12)

الکتروموتور چیست و چه کاربردی دارد؟

الکتروموتور چیست سوالی است که معمولا برای ما پیش می آید و در پاسخ به آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الکتروموتور دستگاهی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. برعکس این عمل یعنی تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی توسط یک ژنراتور الکتریکی انجام می شود.

در الکتروموتورهای عادی، از طریق تعامل بین میدان مغناطیسی الکتروموتور و سیم پیچ جریان ، نیرو در درون موتور تولید می شود.

تصویر یک الکترموتور صنعتی

الکتروموتور صنعتی | گروه صنعتی سدکو

انواع الکتروموتور

الکتروموتور ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع کاربرد آن در صنایع مختلف استفاده می گردند. از انواع الکتروموتور می توان به نوع تک فاز یا سه فاز اشاره کرد که هر کدام از دسته های نامبرده در دور های مختلف و توان های متفاوت تولید می شوند. الکتروموتور ها بر اساس جنس بدنه و آلیاژ بکار رفته در ساخت آن ها نیز به دو دسته ی الکتروموتور های چدنی و الکتروموتور های آلومینیومی تقسیم می شوند.

نمای کلی یک الکتروموتور صنعتی سه فاز

الکتروموتور صنعتی سه فاز | گروه صنعتی سدکو

الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز به موتور های الکتریکی گفته می شود که بر خلاف الکتروموتور تک فاز که تنها از فاز و نول برای کارکرد بهره می گیرد، باید برای ایجاد نیروی مکانیکی به برق سه فاز متصل شود. این نوع الکتروموتور، برای ایجاد نیروی مغناطیسی چرخان مورد نیاز، از اختلاف فاز موجود بین سه فاز تغذیه مجزا کمک می گیرد. همانطور که می دانید، الکتروموتور از روتور و استاتو تشکیل می شود. روتور که بخش دوار می باشد، از یک هسته ی مسی تشکیل شده و سیم پیچ ها روی آن پیچیده می شوند. میدان مغناطیسی دوار، باعث القای الکترومغناطیس در روتور می شود و نهایتا جریان الکتریکی را ایجاد می نماید. به دنبال ایجاد شدن جریان الکتریکی در الکتروموتور سه فاز، الکتروموتور در جهت میدان مغناطیسی متعادل به گردش در آمده و نیروی مکانیکی به وجود می آورد.

تصویر یک الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور تک فاز

الکتروموتورتک فاز در صنایع مختلف کاربرد دارد و در صنایع کوچک بسیار پر کاربرد است. الکتروموتور تک فاز میتواند تک خازن یا دو خازن باشد .که الکتروموتور دو خازن را رله ای می نامند. بدیهی است که در بین تمامی برند های موجود در بازار الکتروموتور موتوژن با توجه به سابقه درخشان در ساخت الکتروموتور صنعتی، میتواند به عنوان بهترین الکتروموتور تکفاز صنعتی در ایران به شمار آید. شرکت الکتروموتور موتوژن سال هاست که سابقه درخشانی در ساخت الکتروموتور تکفاز و سه فاز دارد و اخیراً حتی به ساخت الکتروموتور ضد انفجار دست زده که در نوع خود برای یک ایرانی غرور آفرین است. سالهاست که الکتروموتور ضد انفجار در ایران تنها با برند های اروپایی شناخته شده است. الکتروموتور تکفاز موتوژن در دو نوع رله ای و دوخازن تولید می شود.

تصویر یک الکتروموتور تک فاز

الکتروموتور تک فاز | گروه صنعتی سدکو

کاربرد الکتروموتور

در صنایع گوناگون از انواع مختلف الکتروموتور یا موتور الکتریکی استفاده می شود، نظیر صنعت خودرو سازی یا صنعت کشتی رانی که از الکتروموتور هایی با ابعاد بزرگ استفاده می کنند.

می توان الکتروموتور را مهم ترین اختراع بشر دانست. چرا که صنایع زیادی وابسته به این محصول بوده و در دهه های اخیر شاهد تولید انواع مختلفی از الکتروموتور در سایزها و کاربرد های گوناگون بوده ایم.
از برندهای معروف آن ها می توان به الکتروموتور زیمنس ، الکتروموتور vemat و الکتروموتور ABB و برند ایرانی الکتروموتور موتوژن اشاره کرد.

شما میتوانید با اطمینان هر کدام از گیربکس های مورد نظر را خریداری نمایید و کارشناسان گروه صنعتی سدکو پاسخگوی همه سوالات و نظرات و انتقادات شما میباشد.