پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH

نقد و بررسی اجمالی

پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH

پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH

شرکت پمپ داب ایتالیا که یک شرکت تولید کننده پمپ آب ایتالیایی و سازنده انواع بوستر پمپ های آبرسانی، آتش نشانی و آبیاری است با سابقه بیش از 40 سال در زمینه تولید محصولات مدیریت و انتقال آب فعالیت می کند. محصولات شرکت پمپ داب دارای کیفیت، عمر، بازده و ایمنی بالایی هستند که توانسته اند اطمینان متخصصین و مهندسین را در سرتاسر دنیا جلب نمایند. محصولات شرکت پمپ داب ایتالیا قابلیت کاهش مصرف انرژی بالایی دارند و در حوزه صنعت، کشاورزی و ساخت و ساز استفاده می شوند. همینطور محصولات این شرکت امکان نصب سریع و آسان را دارند. پمپ ها و بوستر پمپ های شرکت پمپ داب به طور گسترده در صنایع شیمیایی، معدنی، تصفیه آب، استخرها، انتقال آب و صنایع غذایی بکار می رود که با توجه به کیفیت بالا که در 4 نوع ساخته می شود، دو نوع کربن استیل، استیل و تیتانیوم که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. این شرکت یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت پمپ گراندفوس دانمارک می باشد.  این سری از پمپ ها در دو نوع تک فاز و سه فاز برای مصارف مختلف خانگی و صنعتی تولید و عرضه می شوند.

پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH
پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH

پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH

پمپ های سیرکولاتور داب سری BPH که یک پمپ سیرکولاتور ایتالیایی است، از نوع سه سرعته آب خنک با تنظیم دستی می باشند که می بایست در وضعیتی که شفت الکتروموتور در راستای افق قرار گرفته، نصب شوند. توصیه می شود برای استفاده از این پمپ ها در سیستم گرمایش موتورخانه، پمپ در مسیر برگشت آب گرم و در سطحی بالاتر از حداکثر سطح دیگ نصب شود. برای دستیابی به بیشترین راندمان پمپ، حدالامکان پورت مکش در نزدیک ترین نقطه به منبع انبساط قرار داشته باشد و جهت جلوگیری از نوسان سیال و ارتعاش سیستم لوله کشی از نصب هر گونه زانویی، خمیدگی و انشعاب در این مسیر اجتناب شود.
پمپ های سری BPH دارای گواهینامه اتحادیه اروپا EN 60335-2-51 می باشند.

مشخصات فنی پمپ سیرکولاتور داب سری BPH
مشخصات هیدرولیکی
دبی: از 1.5 تا 78 متر مکعب بر ساعت
هد: حداکثر تا 18 متر
محدوده دمای مایع:
مدل های سه فاز از 10-  تا 120+ درجه سانتی گراد به استثناء مدل های BPH 150/340.65 T ; BPH 150/360.80 T ; BPH 150-180/280.50 T ; BPH 180/340.65 T ; BPH 180/360.80 T از 10-  تا 110+ درجه سانتی گراد
حداکثر فشار کاری: 10 بار (1000 کیلوپاسکال)
حداقل فشار در دهانه مکش پمپ: مراجعه به جداول اطلاعات اختصاصی هر پمپ
سایز لوله:  – 4½ 1 اینچ
نوع پورت ورودی و خروجی: فلنج با تحمل فشار نامی 6 و 10 بار (4 سوراخ) دارای رزوه برای نصب مانومتر

مشخصات مایع پمپ شونده: مایع تمیز، عاری از مواد جامد و روغن های معدنی، غیر ویسکوز و غیر شیمیایی با مشخصات مشابه به آب (حداکثر 30 درصد گلیکول)

مشخصات الکتروموتور پمپ سیرکولاتور داب
توان: از 88 تا 1630 وات
کلاس حفاظتی الکتروموتور: IP44
کلاس عایق بندی: H

دور الکتروموتور: سه سرعته با تنظیم دستی تا 2900 دور در دقیقه  (در مدل های سه فاز اگر برق ورودی 230 ولت باشد پمپ با دو سرعت قابلیت عملکرد دارد.)

برق ورودی استاندارد
تک فاز 230 V – 50Hz
سه فاز 230/400 V – 50Hz

متریال الکتروپمپ سیرکولاتور داب سری BPH
بدنه پمپ: چدن
پوشش موتور: آلومینیوم
پروانه: تکنوپلیمر
شفت: استنلس استیل
حلقه آب بند: اتیلن پلی پروپیلن
حلقه سایشی: سرامیک
بوش ها: گرافیت
درپوش هواگیری: برنج

ویژگی های خاص
– کارکرد آرام و بدون نویز
– مصرف انرژی بسیار پایین الکتروپمپ
– خنک کاری و روانکاری الکتروموتور توسط مایع پمپ شونده
– قابلیت تنظیم دستی دور الکتروموتور در سه سرعت توسط شاسی تعبیه شده روی جعبه برق

  – الکتروموتورها دارای محافظ حرارتی داخلی می باشند و نیاز به استفاده از محافظ حرارتی جداگانه ندارند. (در پمپ های سه فاز باید محافظ حرارتی داخلی به یک کنتاکتور متصل شود.)

کاربرد الکتروپمپ سیرکولاتور داب سری BPH
گردش آب گرم و سرد در سیستم های گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع با مدار تحت فشار بسته و مدار باز

 

هشدارها

 • قبل از نصب مطالب زیر را با دقت بخوانید
  • نصب دستگاه و اتصالات الکتریکی و هیدرولیکی آن میبایستی توسط شخصی متخصص و مطابق با استاندارد و قوانین ایمنی موجود در کشوری باشد که خواهان به کارگیری دستگاه است، عدم رعایت قوانین ایمنی کاربر را به خطر انداخته و موجب ایجاد خسارت به تجهیزات میشود بلکه حق استفاده از گارانتی را نیز ملغی می سازد.
  • شخص ماهر به فردی اطلاق می شود که دوره های آموزشی را طی کرده، دستورالعمل و نحوه ی انجام کار را فرا گرفته، از دانش و تجربه کاری در مورد رعایت استانداردها و الزامات شرایط کاری در جهت جلوگیری از هر گونه حادثه در محیط کاری برخوردار میباشد و مورد تأیید مدیر مسئول ایمنی محصولات کارخانه و یا نمایندگی رسمی آن در منطقه و مجوز انجام تمام مدیر مسئول ایمنی محصولات کارخانه و یا نمایندگی رسمی آن در منطقه قرار گرفته و مجوز انجام تمام فعالیت های ضروری در جهت شناسایی و جلوگیری از خطرات احتمالی را اخذ کرده باشد.
  • از عدم آسیب دیدن محصول در حین انبار کردن و جابجایی آن به ویژه از سالم بودن روکش خارجی دستگاه اطمینان حاصل کنید.

 

 • مسئولیت
  • در صورت بروز اختلال درعملکرد صحیح پمپ و ایجاد خسارت به کاربر و تجهیزات به واسطه به کارگیری دستگاه، خارج از چهارچوب و با تعمیر و تغییر لوازم آن مغایر با دستور العمل های تعریف شده و همچنین اشتباهات چاپی مندرج در دفترچه، کارخانه سازنده مسئولیت هیچ گونه ضمانتی را قبول نخواهد کرد.
  • حق هر گونه اصلاحات و تغییرات ضروری و مفید، بدون تحت تأثیر قرار دادن شاخصه های کاربردی قطعات محفوظ می باشد.
  • شخص مسئول ایمنی محصولات، نحوه ی کارکرد و دستورالعمل آن را بایستی به مصرف کننده آموزش دهد و باید توجه داشت که نباید به هیچ وجه مورد استفاده کودکان، افراد معلول و اشخاصی قرار گیرد که دچار اختلالات حسی  و ذهنی هستند و یا از تجربه و دانش کافی جهت استفاده از آن برخوردار نیستند باید به کودکان آموخت که با وسیله بازی نکنند.

کاربردها

پمپ های سیرکولاتور تک سری BMH ,BPH و همچنین سیرکولاتورهای دو موتور DPH ,DMH جهت گردش آب گرم در سیستم های گرمایشی، سیستم های هیدرولیکی صنعتی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع طراحی و ساخته شده اند.
از سیرکولاتور ها نباید جهت گردش مایعات خوراکی و یا فاضلاب خانگی استفاده نمود.
به غیراز: BPH 150….T ,DPH150….T برای مدل های BPH…M ,DPH….M

پمپ سیرکولاتور سه فاز داب مدل BPH

نقد و بررسی