گیربکس هلیکال رهنما

نقد و بررسی اجمالی

گیربکس هلیکال رهنما

گیربکس هلیکال رهنما

کارخانه ی تولید گیربکس های صنعتی رهنما در سال ۱۳۶۳ با استفاده از دانش فنی موسس این کارخانه “سعید رهنما“ تاسیس شد.
سعید رهنما در ابتدا یک کارگاه کوچک ماشین کاری را ایجاد, و به ارائه ی خدمات ماشین کاری مانند ساخت چرخ دنده, چرخ زنجیرو قطعات مرتبط برای صنایع ریسندگی و بافندگی, آرد,ماکارونی سازی و دیگر صنایع , مشغول شد.
شرکت گیربکس های صنعتی رهنما ، تولید کننده انواع گیربکس های صنعتی با کیفیت، باتوجه به اهمیت این محصول در صنایع کشور برای انجام سفارشات خود در سراسر کشور، مدیریت این شرکت تصیم گرفته است تا بر اساس استااندارد بین‌‌‌المللی ISO 9001 : 2008 اقدام نماید تا رضایت مشتریان خود و کیفیت مطلوب مورد نظر مشتریانش را کسب کند.
ازجمله نکاتی که در محصولات این شرکت مورد توجه است میتوان به تولید انواع گیربکس با کیفیت مطابق مشاوره ها و راهنمایی هایی که به مشتری داده است.فروش محصولات به طور مناسب و تحویل آن در زمان مشخص شده.

گیربکس هلیکال رهنما
گیربکس هلیکال رهنما

مشخصات فنی گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم رهنما

ر این نوع گیربکس انتقال نیرو از طریق درگیری چرخ دنده های هلیکال انجام می شود. طراحی دقیق و بهینه شده به همراه دقت و مهارت در عملیات تراش چرخ دنده, عملیات حرارتی و سنگ زنی چرخ دنده ها و محورهای آنها, این نوع گیربکس را دارای خصوصیات ایده آل برای کار سنگین و طولانی مدت می کنند. این نوع گیربکس دارای برگشت پذیری می باشد, ولی در صورت لزوم می توان با اضافه کردن یک سازوکار بازدارنده, خاصیت برگشت ناپذیری را نیز به این نوع گیربکس افزود.

 

اطلاعات فنی گیربکس هلیکال رهنما
حداکثر توان ورودی 45 کیلو وات
حداکثر سرعت خروجی 450 دور بر دقیقه

مشخصات فنی موتورگیربکس شافت مستقیم رهنما

گیربکس شافت مستقیم رهنما دارای سه حالت نصب پایه دار، فلنج دار و پایه فلنج می باشد. گیربکس دنده هلیکال رهنما در سایزهای سبک و متوسط موجود بوده و دارای طبقات مختلفی می باشند. موتور گیربکس شافت مستقیم رهنما از سه سری یک، دو  و سه طبقه  تشکیل شده و ورودی و خروجی آنها در یک راستا است. در گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی چرخدنده ها بسیار محدود و دنده ها زاویه دار هستند. موتور گیربکس شافت مستقیم رهنما دارای چرخدنده های مقاوم در برابر بارهای بسیار زیاد بوده و به نسبت کاهش دور دارای طبقات مختلفی می باشند.

گیربکس هلیکال رهنما سری HG

گیربکس های شفت مستقیم که محور ورودی و خروجی هم راستا و هم مرکزند. کلیه چرخ دنده ها از فولادهای آلیاژی با شماره استاندارد DIN1.7225 یا DIN7131 و کلیه محورها از DIN1.1191 تولید شده اند. در این نوع گیربکس امکان امکان اجرای ۲ یا ۳ مرحله تبدیل وجود دارد.

محور ورودی در این نوع گیربکس هلیکال با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر, مکانیزم های دستی و یا کوپلینگ با موتور به چرخش در می آیند.

گیربکس هلیکال رهنما سری MHG

گیربکس های شفت مستقیم که محور ورودی و خروجی در راستای هم و هم مرکزند. کلیه چرخ دنده ها از فولاد آلیاژی با شماره استانداردDIN1.7225 و کلیه محورها از DIN1.1191 تولید شده اند. محور ورودی این نوع گیربکس هلیکال از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد.

گیربکس هلیکال رهنما سری RAP

گیربکس های شفت موازی که محور ورودی و خروجی به موازات هم قرار گرفته اند. امکان کار با قدرت های بالا و متوسط, پوسته ی چدنی کاملا مستحکم, قابلیت نصب از چهار جهت و امکان اجرای دو یا سه مرحله تبدیل از خصوصیات این نوع گیربکس هستند.

محور ورودی در این نوع گیربکس هلیکال با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر و مکانیزم های دستی به چرخش درمی آید.

گیربکس هلیکال رهنما سری MRAP

گیربکس های شفت موازی که محور ورودی و خروجی به موازات هم قرار گرفته اند. امکان کار با قدرت های بالا و متوسط, پوسته ی چدنی کاملا مستحکم, قابلیت نصب از چهار جهت و امکان اجرای دو یا سه گام تبدیل از خصوصیات این نوع گیربکس هستند.
محور ورودی این نوع گیربکس با بهره گیری از یک یک فلنچ ناقوسی و یک کوپلینگ به چرخش درمی آید.

گیربکس هلیکال رهنما سری BF

گیربکس های خود سوارشو (OFFSET) با بهره گیری از امکان نصب روی محور خروجی خود و مهار شدن توسط یک بازوی واکنشی, از بروز اشکالاتی که شوک ها یا لنگی های یک سامانه می توانند بوجود آورند, جلوگیری می کند.

محور ورودی در این نوع گیربکس هلیکال با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر و مکانیزم های دستی و یا یک فلنچ ناقوسی و یک کوپلینگ به چرخش در می آید.

گیربکس هلیکال رهنما سری MBF

گیربکس های خود سوارشو (OFFSET) با بهره گیری از امکان نصب روی محور خروجی خود و مهار شدن توسط یک بازوی واکنشی, از بروز اشکالاتی که شوک ها یا لنگی های یک سامانه می توانند بوجود آورند, جلوگیری می کند.
محور ورودی این نوع گیربکس هلیکال از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد.

مزایای گیربکس دنده هلیکال یا شافت مستقیم رهنما
  1. موتور گیربکس شافت مستقیم رهنما بسیار مستحکم بوده و در صنایع سنگین استفاده می شود.
  2. جنس گیربکس رهنما از فولاد می باشد.
  3. گیربکس شافت مستقیم رهنما دارای یاتاقان بندی مناسبی می باشد.
  4. الکترو گیربکس شافت مستقیم رهنما با کیفیت بالا آب بندی شده که این امر از ایجاد نشتی جلوگیری می کند.
کاربری الکترو گیربکس هلیکال رهنما

گیربکس‌ های رهنما در بخش‌ها و صنایع مختلف همانند صنعت فولاد و سیمان، صنایع غذایی و دارویی، صنایع کاشی و سرامیک، گیربکس نوار نقاله، گیربکس کانوایر و گیربکس بالابر و ماشین‌آلات و دستگاه‌های مختلف به کار گرفته می‌شود.

 

مشخصات فنی موتور گیربکس شافت مستقیم رهنما
حداکثر گشتاور خروجی (نیوتن متر) سایز
114 04
255 05
488 06
919 08
1687 10
3040 12

گیربکس هلیکال رهنما

نقد و بررسی